Teātra izrāde “Sencī” 19.janvārī

By   2019. gada 10. janvāris

19.janvārī plkst.19.00
Kabiles saieta namā “Sencis”
Jaunlutriņu amatierteātra viesizrāde

Dace Judina. “SEPTIŅI VAKARI”.

Režisore Sandra Medne. Komponists Arturs Nīmanis.

Apraksts_7vakari

Izrādē “Septiņi vakari” iedzīvināts stāsts par Latvijas viensētu gadsimta garumā, aptverot tur dzīvojošās Ozolu dzimtas astoņas paaudzes. Šis stāsts veicina lepnumu par Latvijas lauku gadsimtu garumos uzkrāto spēku un savdabību, to nozīmi mūsu latviskajā identitātē.
Lugas autore ir rakstniece un publiciste Dace Judina. Luga ir viņas romāna “Septiņi vakari” dramatizējums. Autore romāna ievadā raksta: “Mēs nākam no Mātes un Tēva. No Ģimenes un Dzimtas. No Mājām. No savu senču mājām. Stāstu ar mājām ir daudz. Neskaitāmi. Tāpat ka pašu māju. Aiz katras – cilvēki. Ģimenes. Dzimtas. Likteņi. Veiksmes stāsti. Laimes brīži un diemžēl arī traģēdijas. Mūsu atmiņa.” Izrādes režisore Sandra Medne stāsta, ka “Jaunlutriņu aktieri, strādājot pie šī uzveduma lomām, izdzīvo saistību ar savu dzimtu gaitām vēstures līkločos. Un saka paldies saviem senčiem, kuri ar savām dzīvēm un saviem darbiem ir daļa no Latvijas vēstures.”
Latvijas simtgades svinību laikā daudz runājam par valstsgribu, patriotismu, lepnumu par savu valsti, un tas ir ļoti svarīgi. Un tikpat svarīgi, lai šis iedvesmas vilnis būtu ne tikai pilsētu centros, bet katrā lauku pagastā, katrā lauku mājā, tādēļ Jaunlutriņu teātris kopā ar rakstnieci Daci Judinu un mūziķi Arturu Nīmani radījuši kultūras notikumu, ar kuru lauku cilvēki spēj asociēties, gūt lepnumu par sevi kā Latvijas lauku iedzīvotājiem.
Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions un Saldus novada dome.
Randa Ķeņģe, projekta vadītāja.