30. jūnijā ar XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem tika iedibināta jauna tradīcija – svētku laikā visā Latvijā tika pacelti Dziesmu un deju svētku karogi.
Brīdī, kad saule bija zenītā, Kuldīgā un pagastos karogu mastos pacēla īpaši veidotos Dziesmu un deju svētku karogus, kuros attēlota katra pagasta un pilsētas pašdarbnieku iedziedātā zīme, dziesmas un vietas nosaukums.
Kabilē pie saieta nama „Sencis” šis brīdis tika atzīmēts 13.15, Snēpelē pie pagasta pārvaldes – 13.20, Vārmē pie pagasta pārvaldes – 13.30, Gudeniekos pie pagasta pārvaldes – 13.36, bet Kuldīgas pilsētas dārzā un Ēdolē pie kultūras nama – 13.38.
Karoga pacelšanu Kuldīgā atklāja Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un kultūras pārvaldes vadītāja Dace Reinkopa, vēlot radīt pašapziņu, vienotības sajūtu, atbalstot savējos un baudot svētkus.
Pilsētas dārzā svinīgajā brīdī klātesošos uzrunāja Kuldīgas kultūras centra amatierteātra režisore Dace Priede, pastāstot par Dziesmu un deju svētku rašanos, tradīcijām un kolektīviem. Klausītājus un skatītājus priecēja koris „Ventava”, „Rāte” un „Solem”, deju kolektīvi – Tautas deju ansamblis „Venta”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Bandava” un Kuldīgas seniori, kā arī folkloras grupa „Kūrava” un tautas lietišķās mākslas studija „Varavīksne”.
Dziesmu un deju svētku karogu Kuldīgā pacēla vispieredzējušākie Dziesmu un deju svētku dalībnieki – Julianna Mežāle, pārstāvot kori „Ventava” un Gunārs Smuģis, pārstāvot deju kolektīvu „Bandava”.
Svētku koncepcija paredz, ka ikviena cilvēka dalība svētkos ir nozīmīga, tāpēc šo nozīmību iecerēts parādīt ar Dziesmu un deju svētku karoga pacelšanu svētku laikā.
XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notika no 30. jūnija – 7. jūlijam. Šovasar Dziesmu un Deju svētki svin 140 gadu jubileju un pulcēs rekordlielu dalībnieku skaitu no visas pasaules.
Pirmajos Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos piedalījās 1000 dalībnieku. Tas jau tolaik bija ievērojams skaits. Šovasar svētki sapulcēs gandrīz 40 000 dalībnieku – vairāk nekā 1500 kolektīvi, tostarp 100 mazākumtautību, 57 latviešu diasporas un 25 ārvalstu kolektīvi. Kuldīgas novadu pārstāvēs ap 400 dalībnieku.