Atklās mākslinieku Ievas Vītolas Lindkvistas un Oles Lindkvista izstādi “Mēs abi”

Mākslas telpā “Studija” 24. maijā no plkst. 17:00 – 19:00 tiks atklāta Kuldīgā mītošu mākslinieku Ievas Vītolas Lindkvistas un Oles Lindkvista mākslas darbu izstāde “Mēs abi”, kas vienlaikus atzīmēs “Studijas” viena gada jubileju. Izstāde būs apskatāma līdz 22. jūnijam, un katru piektdienu izstādes norises laikā Ieva un Ole Lindkvisti aicinās skatītājus pievienoties masku radīšanas darbnīcās.
Ievas Vītolas Lindkvistas un Oles Lindkvista sadarbībā un kopradē balstītā izstāde “Mēs abi” kā atskaites punktu izvēlas arhetipus, jautājot, kāda ir to loma globalizācijas laikmetā, izteikti individualizētajā un fragmentārajā pasaulē? Arhetipi ir dziļi sakņoti cilvēka kolektīvajā zemapziņā, – tiem piemīt universāla valoda, vienojot dažādas kultūras un pasaules uzskatus. Arhetipi mākslā piedāvā unikālu ceļu, kā reflektēt par cilvēka iekšējo pasauli, brīvību un kolektīvo identitāti. Izstādes ietvaros tapušie darbi velta īpašu uzmanību tieši ziemeļu mitoloģijas pētniecībai, kas kopradē kalpo par rāmi, kurā spēlēties ar tēliem un izaicināt mūsdienu stereotipus. Ierasti ziemeļiem, šie mīti saistās ar dabas skarbumu un tās ietekmi uz cilvēka dzīvi. Izstāde uzdod jautājumu, kā šī mītiskā izpratne iegulst mūsdienu pasaulē?
Viens no izstādes fokusiesm ir arī pats medijs – glezniecība. To šajā projektā papildina arī objekti – maskas, kuru darināšanā mākslinieki aicina iesaistīties skatītāju radošo darbnīcu ietvaros. Maskas tiek iztēlotas kā attēlu “personības”. Nozīmīgais psihoanalītiķis Karls Gustavs Jungs ir norādījis, ka viens no arhetipiem ir personība, kas simbolizē “mākslīgo” seju, ko cilvēks parāda sabiedrībai. Tā ir aizsargmehānisms, kas palīdz indivīdam pielāgoties sociālajām normām, bet pārmērīga pieķeršanās personībai var novest pie autentiskuma zuduma.
Ieva Vītola – Lindkvista ir studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ieguvusi grādu Mākslas pedagoģijā. Veidojusi karjeru gan kā māksliniece, gan pasniedzēja, attīstot eksperimentālas un radošas prasmes, strādājot ar cilvēkiem ar un bez mākslas izglītības. No 1996. līdz 2000. gadam bijusi Starptautiskās Vasaras akadēmijas Latvijā līdzdibinātāja un direktore. 2001. gadā pārcēlusies uz dzīvi Dānijā, kur pasniedza Orhusas Mākslas akadēmijā (Aarhus Kunstakademi). Vadījusi kursus un seminārus arī Vācijā. Māksliniece kopā ar partneri Oli Lindkvistu jau vairākus gadus dzīvo Kuldīgā, kur vada “M22 studiju”.
Ole Lindkvists izglītību ieguvis Mākslas un amatniecības skolā Cīrihē, Orhusas Mākslas akadēmijā (Aarhus Kunstakademi) un Billedskolen Kopenhagenā. Kopš 1988. gada mākslinieks strādā par pasniedzēju vizuālās mākslas, radošuma un individuālās attīstības jomā. No 1990. gada viņš ir pasniedzējs Orhusas Mākslas akadēmijā. Gadu gaitā papildinājis savu izglītību sistēmiskajā pedagoģijā, mākslas koučingā, transpersonālā mākslas terapijā un personības attīstībā.
“Studija” ir mākslas telpa Kuldīgā, Kaļķu ielas kvartālā, kas darbojas galvenokārt kā rezidence un mākslinieku studija, aicinot tajā uzturēties dažādu jomu praktiķus un teorētiķus, atbalstot laikmetīgās mākslas un kultūras jaunradi, pētniecību un izglītību. Būtisks akcents telpas darbībā ir dialogs starp uzaicinātajiem autoriem un vietējo kopienu, kā arī ilgtspējīgu sadarbību veicināšanai starptautiski. “Studiju” vada neatkarīga kuratore Maija Rudovska, kurai ir 15 gadu pieredze starptautisku mākslas projektu vadīšanā un kūrēšanā. Mākslas telpa ir tapusi ciešā sadarbībā ar Kaļķu ielas kvartāla komandu.
Izstādes kuratore: Maija Rudovska
Izstādes darba laiki:
C. – Sv. 14:00 – 19:00kuld
Ārpus darba laika pieteikšanās, rakstot studijaspace@gmail.com